Véget ért az utazás, kiesett a magyar válogatott

Téma:

Búcsúzott a magyar válogatott a labdarúgó Európa-bajnokságtól, miután a nyolcadöntőben 4-0-s vereséget szenvedett Belgiumtól vasárnap este Toulouse-ban.A bemelegítés során Kleinheisler László combja meghúzódott, így Bernd Storck már a himnuszok előtt módosításra kényszerült. A Werder Bremen középpályásának helyét a portugálok ellen kezdő Pintér Ádám foglalta el.

EPA/Armando BabaniAz első kaput eltaláló lövés Lovrencsics nevéhez fűződött, de lapos próbálkozása Courtois-nak nem okozott gondot, majd Romelo Lukaku (testvére, Jordan a kispadon ült), majd De Bruyne adott feladatot Királynak.A 10. percben De Bruyne bal oldalról középre ívelt szabadrúgásából a bántóan egyedül érkező Alderweireld fejelt a magyar kapuba.A 15. percben újra De Bruyne került főszerepbe, de Lukaku kiugratása után Király lábbal védte a próbálkozását.Ekkor már a kezdetben balszélső Dzsudzsák, helyet cserélve Lovrencsiccsel, a pálya jobb oldalára húzódott át. A 23. percben lövőhelyzetbe is került, de a belga védők gyűrűjében a kivitelezésbe hiba csúszott.Labdabirtoklás tekintetében kiegyenlítetté vált a játék, de minden magyar labdavesztésből villámgyors támadást indított a Hazard vezette félelmetes belga támadóegység, azonban a befejezéseik jobbára veszélytelennek bizonyultak.Tíz perccel a szünet előtt De Bruyne 18 méteres szabadrúgását Király fantasztikus bravúrral tolta lécre, ám az igazsághoz hozzá tartozik Kádár szabálytalansága előtt les miatt a magyaroknak kellett volna jönnie.A belga tizenegy a félidő hajrájába is uralta a mérkőzést, ezért hiába a Storck-csapattól megszokott kulturált játék, a tizenhatoson belülre nem jutott el a magyar válogatott. De átlövésekig igen. Előbb Lovrencsics bombázott kicsivel fölé.Majd Dzsudzsák ugyanennyivel mellé.A 42. percben újabb bravúrt mutatott be Király, Hazard közeli helyzeténél, a kipattanó után pedig sikerült tisztázni.Az első játékrészben a belgák 16-szor próbálkoztak bevenni a kaput, ez pedig 45 perc alatt a legmagasabb szám az Eb-n.A szünetben Gerát Elek váltotta. Hazard azonban pályán maradt, és fél perc elteltével máris megtornáztatta a korrekorder mackóalsós kapust.Az ötvenedik percben Szalai tüzelt mellé, miután szépen játszott össze Elekkel.Négy perccel később Dzsudzsák beadásából fejelt a magyar center, de Alderweireld arca blokkolt.A 66. percben Pintér 20 méteres lövése pattant meg, de a léc alá tartó labdát Courtois szögletre tolta.Újabb két minutummal elteltével már a Chelsea kapusa sem menthetett volna, de Juhász kissé kiszorított szögből néhány centit tévedett.A magyarok bátor játéka teljesen nyílttá tette a mérkőzést, ám a nem sokkal korábban pályára lépő Batshuayi Hazard bal oldali centerezését gólra váltotta a 78. percben.A nyolcvanadikban pedig maga Hazard tett pontot a mérkőzés végére: 16 méterről lőtt a bal sarokba.A 82. percben Szalai szépíthetett volna, de nyolc méterről leadott lövését Courtois kitornászta.Ahogy Elek lövésénél is a helyén volt a belga kapus.A 91. percben Carrasco Nainggolan kiugratása után beállította végeredmény.A magyar válogatott a csoportmeccsek során nyújtott remek teljesítmény után, nagy csatára késztette a világranglista második helyezettjét, de a hajrára kiütközött a tudáskülönbség.De a csapatnak a kapott élményekért egy ország mond köszönetet. Szép volt fiúk!Forrás: m4sport.hu, M4Sport

Kép: EPA/Armando Babani