2024 November 13 Wednesday

HÍREK

feature-top
HÍREK

Orbán Balázs: A mostani kiállás az utópiákkal szemben nem példa nélküli a magyar történelemben

Forrás: hirado.hu Kép: MTI Fotó Szigetváry Zsolt

Az Epoch Times hasábjain megjelent cikkében a liberális-progresszív erők által dominált amerikai oktatási rendszert illeti kritikával, és arra hívja fel a figyelmet, hogy az Egyesült Államok átpolitizált rendszerét csak akkor lehet leküzdeni, ha az amerikai társadalom példát vesz a magyarokról, akik sikeresen álltak ellen a kommunista rendszer ideológiai indoktrinációjának – hívta fel a cikkre a figyelmet Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára közösségi oldalán.

Az Országgyűlés elrendelte a gyermekvédelmi népszavazást, így tavasszal a magyarok élhetnek a döntés jogával, és kinyilváníthatják véleményüket az LMBTQ- és a genderpropaganda kérdésében – írta Orbán Balázs. Majd hozzátette:

ezzel Magyarország az első olyan ország, amelyik kikéri állampolgárai véleményét az őket és a családjaikat közvetlenül érintő társadalmi változásokról.

A mostani kiállás az utópiákkal szemben nem példa nélküli a magyar történelemben, erről ír Stephen Sholl, a Budapest Fellowship program ösztöndíjasa is – hívta fel a figyelmet az államtitkár.

Az Epoch Times hasábjain megjelent cikkében a liberális-progresszív erők által dominált amerikai oktatási rendszert illeti kritikával, és

arra hívja fel a figyelmet, hogy az Egyesült Államok átpolitizált rendszerét csak akkor lehet leküzdeni, ha az amerikai társadalom példát vesz a magyarokról, akik sikeresen álltak ellen a kommunista rendszer ideológiai indoktrinációjának.

Sholl úgy látja, hogy a magyar siker kulcsa abban rejlik, hogy a szülők felismerték, hogy a politikai nyomásgyakorlás ellenére továbbra is ők bírnak a legerősebb befolyással a gyermekeik gondolkodására. Ennek köszönhetően képesek voltak egy olyan generáció felnevelésére, amely 1956-ban fellázadt a baloldali totalitarizmus ellen – írta az államtitkár.

A forradalmárok jelentős része fiatal felnőtt volt, akik közül sokan kizárólag a kommunista rezsim oktatási rendszerében tanultak. A szüleik azonban nem hunytak szemet a gyermekeik államilag ellenőrzött nevelése felett, és mindent megtettek azért, hogy kiegyensúlyozzák annak negatív hatásait. Az ő vállukra hárult tehát a feladat, hogy a magyar hagyományokat és történelmi ismereteket átadják gyermekeiknek – tette hozzá.

Sholl szerint

a magyarok 1956-os példája reménnyel szolgál arra, hogy az iskolai indoktrináció leküzdhető, hiszen a forradalmárok arra adtak bizonyságot, hogy még egy széles körű és szervezett propagandakampány sem jár szükségszerűen sikerrel.

Fontosnak tartja észben tartani, hogy a kommunista oktatási rendszer hazánkban csak azért bukott meg, mert a családi nevelési rendszer sikerrel járt.

Arra hívja fel az amerikai szülők figyelmét, hogy amíg nem szerzik vissza a baloldali ideológia karmaiból a teljes oktatási rendszert, addig kötelességük egy olyan nemzedéket nevelni a magyar példa alapján, amely hű marad az elődeik értékeihez és elveihez.

A zöldenergia hatékonyabb hasznosítását célozza az áramelosztók digitális átállását segítő pályázat.